BİLİNÇ KOLEJİ ANAOKULU

Bilinç Koleji Anaokulu’nda çocuklarımız;

Birey olma becerisi kazanarak sosyal grup içerisinde varolmayı öğreniyor. Çözüm odaklı olmayı öğrenen öğrencilerimiz sosyal ve duygusal gelişimleri ile hayata hazırlanırken almış oldukları akademik eğitim ile ilkokula hazır olmanın mutluluğunu yaşıyor. Branş öğretmenlerinden almış oldukları sanat, bilim ve spor derslerindeki yetenekleri ilgi alanlarını da keşfetmelerini sağlıyor, çocuklarımızı yetenekleri doğrultusunda yönlendiriyoruz.

Anadilini konuşabilen her çocuğumuzun yabancı dil öğrenmeye hazır olduğunu bilerek Cambridge ve Pearson çözüm ortaklığıyla çocuklarımız İngilizce öğrenmeye ve konuşmaya başlıyor. Uzman Psikoloğumuz tarafından takip edilen öğrencilerimizin Metropolitan Okul Olgunluğu Testi ile ilkokula başlamaya hazır oluşlarını kontrol ediliyor.

Mamak, Oran,Birlik Mahallesi, Çankayave Kızılaybölgesine de hizmet veren Bilinç Koleji Anaokulu, sadece çocuklarımızın değil, verdiği ücretsiz veli eğitimleriyle de 2-3-4 yaş sendromu yaşayan çocuklarımızın velilerinin de kriz çözme, duygusal süreçleri yönetme,ve bilinçli veli olma konusunda yanındadır.”

Anaokulunda İngilizce konuşan çocuklar

Bilinç Koleji Anaokulu Tanıtım Filmi

Anaokulu eğitimi gören çocuklar akademik hayatlarında daha başarılı olurlar. Bilinç Koleji’nde Akademik Eğitim Anaokulunda başlar.
BILINGUAL (ÇİFT DİLLİ) EĞİTİM Bilinç Koleji Anaokulunda!

BILINGUAL (ÇİFT DİLLİ) EĞİTİM PROGRAMI ile çocuklarımız YOĞUN İNGİLİZCE Dersleri ile Anaokulundan itibaren İNGİLİZCE KONUŞACAKLAR.

21. Yüzyıl Becerileri Kazandıran ders programımızla 3-4-5 Yaş gurubu çocuklarımızı Akademik, Sportif ve Sanatsal yönden geliştiriyoruz. Özel Bilinç Koleji Anaokulu öğrencilerimiz öz denetim ve öz güven becerilerini kazanarak bir üst eğitim programına hazırlanmaktadır. En gelişmiş yöntem ve teknolojinin kullanılmasının yanı sıra dünyanın en iyi materyalleri kullanılmakta ve zenginleştirilmiş bir müfredat ile eğitim öğretim verilmektedir. Anasınıfı Müfredatımız okulumuzun üniversitelerden gelen Akademik Danışmanları ile birlikte geliştirilmiş, yeni nesil çocuklara hitap eden özel bir müfredattır. Öğrencilerimizi sosyal hayata hazırlarken; zihinsel, fiziksel, psikolojik ve akademik gelişimleri bir bütün olarak ele alınır. 1.sınıfa soft bir geçiş için okuma-yazma dersleri ve ilkokula hazırlık dersliklerinde gerçekleştirilmektedir.

• Her sınıfta çift Öğretmen.

• 2 Anadilde Eğitim

• Diyetisyen Kontrolünde Organik Beslenme Programı.

• “Okulum Temiz” Sertifikasına sahip, Hijyenik ortamda eğitim.


Öğrencilerimizin iletişim becerilerini geliştirmek ve kuvvetlendirmek için hazırladıkları projeleri arkadaşlarına sunarak topluluk önünde konuşma yeteneği de cesaretlendirilir. Psikoloğumuz ve öğretmenlerimiz eşliğinde öğrencilerimizin gelişimleri titizlikle takip edilmektedir. Öğrencilerimiz kayıt öncesi yapılan mülakat ile psikoloğumuz tarafından değerlendirilerek okulumuza kabulü gerçekleştirilmektedir. Özel Bilinç Koleji Anaokulu öğrencisi bilimsel faaliyetlere, araştırma yapmaya, proje geliştirmeye, okuma yazma aşamasına hazırlanarak; * STEM * Robotik Kodlama * Fen * Doğa * dersleri ile akademik başarıya erkenden adım atar. MEB ve Türk Standartları Enstitüsü denetiminden tek seferde geçen okulumuz “Okulum Temiz” belgesini almaya hak kazanmıştır. Bilinç Koleji Anaokulu şehir merkezine yakınlığıyla da velilere kolaylık sağlamaktadır. Çankaya Atakule’ye 16 dk, Esat ve Kurtuluş’a 5dk, Kızılay’a 10 dk, Çankaya Turan Güneş Caddesine 12 dk, Çankaya Birlik Mahallesine 15 dk ve Anıtkabir’e 15 dk mesafeyle de çocuklarımızın okul yolunda vakit kaybı yaşamalarını engellemektedir.
page
page

“Anne bilinciyle çocuklarımızı geleceğe hazırlıyoruz.”
ETKİNLİKLER

İngilizce Akademik Danışmanımız Dr. Henry FADL'ın Anaokulu Kontrolü Bilingual (çift dilli) eğitim ile İngilizceyi konuşma pratiği olarak edindirdiğimiz okul öncesi öğrencilerimiz, Henry öğretmenleri ile birlikteydiler. Kolejimizin İngilizce zümresini her ...
Sevgili Velilerimiz; Yaz Okulu Kayıtlarımız Başlamıştır Ankara Abidinpaşa mevkisinde bulunan okulumuz, 2022 yaz okulu süreci için tüm hazırlıklarını yapmıştır. 3 yaşından 12 yaşa kadar tüm yaş grubundaki öğrenciler için nitelikli, donan...
OKUMA BAYRAMI Bayramımızın adı: “Okuma Bayramı” Aslında; hürriyetin, bağımsız olmanın, iki ayağının üzerinde durabilmenin, ben de buradayım diyebilmenin başlangıcının bayramı… Okuyacak, b...
HENRY İLE İNGİLİZCE DERSİ İlkokul 1. sınıftan itibaren, yoğun bir ders saati ile başlayan İngilizce eğitimimiz özellikle öğrencilere ingilizceyi konuşturmayı amaçlamaktadır. Bunun için bolca etkinlik ve konuşma...
call-me